/Files/images/anmatsya/128 сова.gif

Пам’ятка для батькiв

(профілактика шкідливих звичок)


1. Дотримуватися чiткого режиму дня, визначити обов’язки кожного члена сiм’ї, спiльно з дiтьми планувати життя родини.


2. Постiйно цiкавитись успiхами та проблемами, труднощами та iнтересами дитини.


З. Знати коло товаришiв своєї дитини, зони її неформального спiлкування.


5. Без повчань, залякування, докучливостi обговорювати проблеми життя наркоманiв, токсикоманiв.


6. Обмежувати доступ молодi до iнформацiї, що популяризує шкiдливi звички (окремi кiнофiльми, вiдеофiльми, публiкацiї).


7. Навчити молодь протистояти агiтацiї прихильникiв
нездорового способу життя, виробляти вмiння вiдстоювати свою позицiю.


8. Пiдтримувати постiйний зв’язок зi школою, вищим навчальним закладом, допомагати їм у пропагандi здорового способу життя.


9. Умiти пояснити основнi прикмети чи зовнiшнi ознаки вживання дiтьми наркотикiв тощо (змiни фiзичного стану, поведiнки, активностi).


10. Бути готовим до консультацiї з педагогами, психологами, медиками, до вiдвертої розмови з дитиною, до прийняття певних рiшень, своєчасно реагувати на iнформацiю про вiдхилення в поведiнцi дитини.

Рекомендацiї для батькiв першокласникiв


1. Не вимагайте вiд дитини того, чого вона ще не вмiє.
2. При невдачi в навчаннi, нiколи не ставте в приклад конкретного учня, або людину.
З. Давайте дитинi можливiсть вести себе у вiльний вiд навчання час, як дошкiльник. Йому це дуже треба.
4. Гуляйте з дитиною не менше 40 хвилин в день.
5. Бiг, рухливi iгри, плавания допоможуть зняти напругу. Важливо, щоб занятгя спортом не перевтомлювало дитину.
6. Обмежте час приготування уроків до 1 години.
7. Щодня ненав’язливо цiкавтеся шкiльним життям дитини. Дiлiться свом шкiльним досвiдом.
8. Грайте з дитиною.
9. Знайдiть защо похвалити дитину, за щонайменше досягнення в навчалънiй дiяльностi iв поведiнцi, щоб дитина вiдчувала себе успiшною.
10. Надавайте дитинi емоцiйну пiдтримку, не посилюйте сформовану ситуацiю. Проявляйте участь до проблем дитини.
11. Створiть для дитини щадний режим:
- обмежте види дiяльностi, якi збудливо дiють на дитину:
вiдвiдування театру, запрошення гостей або здiйснення вiзитiв.
- скоротiть час перегляду телевiзора i час, проведений за комп’ютером (загальний час не бiльше пiвтори години).
- якщо дитина сильно втомлюється, можна укладати її ранiше спати.
12. Не кричiть на дитину.
1З. Необговорюйте при дитинi нi позитивнi, нi негативнi якостi школи, вчителя, однокласникiв та хнiх батькiв.
14. Любiть іу всьому допомагайте своїй дитинi.


/Files/images/anmatsya/Image252.jpg

Батькам про комп'ютерну залежність у підлітків


На жаль, в умовах сучасного життя наші діти, особливо підлітки, потрапляють в пастки різних залежностей. Вживання алкоголю і наркотиків серед молодих людей, незважаючи на пропаганду здорового способу життя, знаходиться як і раніше на дуже високому рівні.
Ще одна небезпека криється в надмірній залежності підлітків від комп’ютера – Інтернету, ігор, соціальних мереж . Комп’ютери є сьогодні в більшості сучасних квартир і нам вже важко уявити собі, як обходиться без цих дзижчать помічників – вчитися, працювати, розважатися. Миттєва передача даних і пошук потрібної інформації, підтримка зв’язку з друзями, покупки, онлайн ігри на кшталт Fallout 4, кіно і багато-багато іншого – все це досягнення сучасних технологій, якими із задоволенням користується людство.
Однак ця ситуація має й зворотний бік – надмірне захоплення комп’ютером поступово підриває фізичне та інтелектуальне здоров’я, руйнує нервову систему і в результаті робить залежну від комп’ютера людину не лише хворою, але і самотньою.
Сучасні соціальні мережі, комп’ютерні ігри онлайн, можливість долучитися до будь-якої, навіть самої забороненої в суспільстві інформації за допомогою інтернету, немов спеціально створені для підлітків, нервова система яких ще не зміцніла остаточно, адже дітям цього віку (12-16 років) спочатку притаманні прагнення до ескапізму (деякому відстороненню від реальності), фантазування, схильності видавати бажане за дійсне і т.д. Комп’ютер і інтернет повністю задовольняють ці потреби молодої людини, яка за їх допомогою може стати ким завгодно у своєму віртуальному просторі.
Крім того, в підлітковому віці складаються уявлення про моральність, добро і зло, які під впливом інформаційного потоку з комп’ютера і телевізора можуть значно спотворитися.
Отже, ми не будемо докладно перераховувати всі шкідливі аспекти комп’ютерної залежності (це не тільки порушення зору та постави, роботи внутрішніх органів, тахікардія, порушення тиску, а й соціальна ізоляція, а в крайніх випадках – психічні порушення ), а одразу перейдемо до видимими ознаками цієї недуги і методам позбавлення від нього.
Ознаки комп’ютерної залежності у підлітків
- Дитина проводить велику частину часу за комп’ютером, забуваючи відволіктися на їжу та сон;
- Через захоплення віртуальною реальністю знижується його успішність у школі;
- Підліток воліє віртуальне спілкування реальному, мало виходить з дому, у нього майже або зовсім немає друзів;
- Інтереси підлітка обмежуються тільки захопленням комп’ютером.
- Ви помічаєте, що підліток став більш дратівливим, або навпаки, виявляє байдужість до оточуючих.
Як позбутися від підліткової інтернет-залежності
Від інтернет-залежність можна позбутися, якщо перемкнути увагу підлітка на що-небудь інше. Для цього, в першу чергу, зверніть увагу на спосіб життя вашої родини – чи достатньо уваги ви приділяєте своїй дитині, чи є у вас свої інтереси і чи поділяє він їх, як часто ви збираєтеся всі разом, щоб вийти на природу, сходити в музей, покататися на велосипедах … Якщо такого немає, спробуйте почати прямо зараз – поговоріть з підлітком, дайте зрозуміти йому, що вам щиро цікаві всі його думки і справи; запропонуйте йому придумати якийсь спільний заход.
Занятія спортом, подорожі та прогулянки, спілкування з друзями, інтереси яких ширше, ніж життя онлайн – все це сприяє появі нових життєвих цілей і пріоритетів у молодої людини. Головне, щоб ваші з ним стосунки носили не формальний, а щирий і доброзичливий характер, адже часто діти з головою йдуть в інтернет саме через брак батьківської любові та уваги.
Ще одна причина – невдачі в сфері спілкування з однолітками . У такому випадку необхідно допомогти підлітку знайти упевненість в собі (напевно окрім комп’ютера існують і інші види діяльності, в яких він може бути кращим), пояснити йому, що занурення у віртуальний світ – це не вихід і не вирішення проблеми і знайти спосіб розширити коло спілкування дитини (наприклад, можна записати його у будь-якій гурток за інтересами або відправити відпочивати в хороший дитячий табір – там будуть інші хлопці, з якими йому, можливо, вдасться налагодити контакт). Втім, навчити підлітка спілкуватися з однолітками може допомогти дитячий психолог.
Взагалі, до допомоги психолога чи психотерапевта необхідно вдатися також у тому випадку, якщо комп’ютерна залежність підлітка затягнулася або набула надто серйозний оберт.
Кiлькiсть переглядiв: 934

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.